Chauny

komunë në departamentin Aisne, Francë

Stampa:Komunë në Francë Chauny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Chauny ka një popullsi prej 11874 banorë dhe sipërfaqe 13.28 km², me një dendësi prej 894 banor/km².

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Chauny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale