Kantoni Chelles

kanton në Francë

Kantoni Chelles (frëngjisht: Canton de Chelles) është një kantondepartamentin Seine-et-Marne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Chelles. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 35683 banorë.

Kantoni Chelles
kanton
Popullsia
 • Gjithsej35.683

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Chelles aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto