Kantoni Cholet-2

kanton në Francë

Kantoni Cholet-2 (frëngjisht: Canton de Cholet-2) është një kantondepartamentin Maine-et-Loire, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Cholet. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 26180 banorë.

Kantoni Cholet-2
kanton
Popullsia
 • Gjithsej26.180

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Cholet-2 aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto