Kantoni Clamart

kanton në Francë


Kantoni Clamart (frëngjisht: Canton de Clamart) është një kantondepartamentin Hauts-de-Seine, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Clamart. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 33004 banorë.

Kantoni Clamart
Canton de Clamart
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Hauts-de-Seine
Arrondissement Antony
Kryeqëndra Clamart
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 33.004 banorë 2010
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9212

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Clamart aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto