Kantoni Colmar-Nord

kanton në Francë

Kantoni Colmar-Nord (frëngjisht: Canton de Colmar-Nord) është një kantondepartamentin Haut-Rhin, rajonin AlsaceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Colmar. Ka sipërfaqe 66.5km2 dhe popullsi 25896 banorë.

Kantoni Colmar-Nord
kanton
Popullsia
 • Gjithsej25.896

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Colmar-Nord aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto