Kantoni Cozes

kanton në Francë


Kantoni Cozes (frëngjisht: Canton de Cozes) është një kantondepartamentin Charente-Maritime, rajonin Poitou-CharentesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Cozes. Ka sipërfaqe 200.55km2 dhe popullsi 11507 banorë.

Kantoni Cozes
Canton de Cozes
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Charente-Maritime
Arrondissement Saintes
Kryeqëndra Cozes
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 200,55 km2
Popullsia 11.507 banorë 2007
Dendësia 57,38 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1708
Kantoni Cozes – harta_foto

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Cozes aktualisht përbëhet nga 14 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto