Kantoni Felletin

kanton në Francë

Kantoni Felletin (frëngjisht: Canton de Felletin) është një kantondepartamentin Creuse, rajonin LimousinFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Felletin. Ka sipërfaqe 206.56km2 dhe popullsi 4301 banorë.

Kantoni Felletin
kanton
Popullsia
 • Gjithsej4.301

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Felletin aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto