Kantoni Gif-sur-Yvette

kanton në Francë

Kantoni Gif-sur-Yvette (frëngjisht: Canton de Gif-sur-Yvette) është një kantondepartamentin Essonne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Gif-sur-Yvette. Ka sipërfaqe 11.6km2 dhe popullsi 20654 banorë.

Kantoni Gif-sur-Yvette
kanton
Popullsia
 • Gjithsej20.654

Administrimi

Redakto

Përbërja aktuale

Redakto

Kantoni Gif-sur-Yvette aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm

Redakto

Demografia

Redakto

Shiko edhe

Redakto

Referime

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto