Kantoni Harnes

kanton në Francë


Kantoni Harnes (frëngjisht: Canton d'Harnes) është një kantondepartamentin Pas-de-Calais, rajonin Nord-Pas-de-CalaisFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Harnes. Ka sipërfaqe 15.31km2 dhe popullsi 18286 banorë.

Kantoni Harnes
Canton de Harnes
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Arrondissement Lens
Kryeqëndra Harnes
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 15,31 km2
Popullsia 18.286 banorë 1999
Dendësia 1.194,38 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6255

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Harnes aktualisht përbëhet nga 3 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

  • 2008-2014 - Yvan Druon

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto