Kantoni Jarville-la-Malgrange

kanton në Francë

Kantoni Jarville-la-Malgrange (frëngjisht: Canton de Jarville-la-Malgrange) është një kantondepartamentin Meurthe-et-Moselle, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Jarville-la-Malgrange. Ka sipërfaqe 17.88km2 dhe popullsi 25127 banorë.

Kantoni Jarville-la-Malgrange
kanton
Popullsia
 • Gjithsej25.127

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Jarville-la-Malgrange aktualisht përbëhet nga 4 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

  • 2011-2014 - René Mangin

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto