Kantoni Latour-de-France

kanton në Francë


Kantoni Latour-de-France (frëngjisht: Canton de Latour-de-France) është një kantondepartamentin Pyrénées-Orientales, rajonin Languedoc-RoussillonFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Latour-de-France. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 5074 banorë.

Kantoni Latour-de-France
Canton de Latour-de-France
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Pyrénées-Orientales
Arrondissement Perpignan
Kryeqëndra Latour-de-France
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 5.074 banorë 2006
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4
Kantoni Latour-de-France – harta_foto

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Latour-de-France aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

  • 2008-2014 - Guy Ilary

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto