Kantoni Le Bény-Bocage

kanton në Francë

Kantoni Le Bény-Bocage (frëngjisht: Canton du Bény-Bocage) është një kantondepartamentin Calvados, rajonin NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Le Bény-Bocage. Ka sipërfaqe 187.28km2 dhe popullsi 8349 banorë.

Kantoni Le Bény-Bocage
kanton
Popullsia
 • Gjithsej8.349

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Le Bény-Bocage aktualisht përbëhet nga 20 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

  • 2011-2014 - Alain Declomesnil

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto