Kantoni Le Châtelet

kanton në Francë

Kantoni Le Châtelet (frëngjisht: Canton du Châtelet) është një kantondepartamentin Cher, rajonin Centre-Val-de-LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Le Châtelet. Ka sipërfaqe 179.15km2 dhe popullsi 2610 banorë.

Kantoni Le Châtelet
kanton
Popullsia
 • Gjithsej2.610

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Le Châtelet aktualisht përbëhet nga 7 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto