Kantoni Le Mayet-de-Montagne

kanton në Francë

Kantoni Le Mayet-de-Montagne (frëngjisht: Canton du Mayet-de-Montagne) është një kantondepartamentin Allier, rajonin Auvergne-Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Le Mayet-de-Montagne. Ka sipërfaqe 287.34km2 dhe popullsi 4630 banorë.

Kantoni Le Mayet-de-Montagne
Canton du Mayet-de-Montagne
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Arrondissement Vichy
Kryeqëndra Le Mayet-de-Montagne
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 287,34 km2
Popullsia 4.630 banorë 2010
Dendësia 16,11 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 318

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Le Mayet-de-Montagne aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto