Kantoni Le Plessis-Robinson

kanton në Francë

Kantoni Le Plessis-Robinson (frëngjisht: Canton du Plessis-Robinson) është një kantondepartamentin Hauts-de-Seine, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Le Plessis-Robinson. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 47269 banorë.

Kantoni Le Plessis-Robinson
kanton
Popullsia
 • Gjithsej47.269

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Le Plessis-Robinson aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto