Kantoni Lisle-sur-Tarn

kanton në Francë


Kantoni Lisle-sur-Tarn (frëngjisht: Canton de Lisle-sur-Tarn) është një kantondepartamentin Tarn, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Lisle-sur-Tarn. Ka sipërfaqe 136.14km2 dhe popullsi 4551 banorë.

Kantoni Lisle-sur-Tarn
Canton de Lisle-sur-Tarn
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Tarn
Arrondissement Albi
Kryeqëndra Lisle-sur-Tarn
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 136,14 km2
Popullsia 4.551 banorë 1999
Dendësia 33,43 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8118

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Lisle-sur-Tarn aktualisht përbëhet nga 3 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

  • 2011-2014 - Maryline Lherm

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto