Kantoni Lormont

kanton në Francë

Kantoni Lormont (frëngjisht: Canton de Lormont) është një kantondepartamentin Gironde, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Lormont. Ka sipërfaqe 57.29km2 dhe popullsi 32556 banorë.

Kantoni Lormont
kanton
Population
 • Total32.556

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Lormont aktualisht përbëhet nga 4 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

  • 2008-2014 - Jean Touzeau

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto