Kantoni Luc

kanton në Francë

Kantoni Luc (frëngjisht: Canton du Luc) është një kantondepartamentin Var, rajonin Provence-Alpes-Côte d'AzurFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Le Luc. Ka sipërfaqe 220.59km2 dhe popullsi 22758 banorë.

Kantoni Luc
kanton
Popullsia
 • Gjithsej22.758

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Luc aktualisht përbëhet nga 4 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

  • 2011-2014 - Claude Pianetti

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto