Kantoni Luzech

kanton në Francë

Kantoni Luzech (frëngjisht: Canton de Luzech) është një kantondepartamentin Lot, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Luzech. Ka sipërfaqe 171.34km2 dhe popullsi 6270 banorë.

Kantoni Luzech
Canton de Luzech
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Lot
Arrondissement Cahors
Kryeqëndra Luzech
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 171,34 km2
Popullsia 6.270 banorë 1999
Dendësia 36,59 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4619

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Luzech aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

  • 2011-2014 - Marc Gastal

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto