Kantoni Marans

kanton në Francë

Kantoni Marans (frëngjisht: Canton de Marans) është një kantondepartamentin Charente-Maritime, rajonin Poitou-CharentesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Marans. Ka sipërfaqe 185.95km2 dhe popullsi 11809 banorë.

Kantoni Marans
kanton
Popullsia
 • Total11.809

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Marans aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

  • 2011-2014 - Patrick Blanchard

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto