Kantoni Mehun-sur-Yèvre

kanton në Francë

Kantoni Mehun-sur-Yèvre (frëngjisht: Canton de Mehun-sur-Yèvre) është një kantondepartamentin Cher, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Mehun-sur-Yèvre. Ka sipërfaqe 133.66km2 dhe popullsi 11345 banorë.

Kantoni Mehun-sur-Yèvre
kanton
Popullsia
 • Gjithsej11.345

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Mehun-sur-Yèvre aktualisht përbëhet nga 5 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto