Kantoni Milly-la-Forêt

kanton në Francë

Kantoni Milly-la-Forêt (frëngjisht: Canton de Milly-la-Forêt) është një kantondepartamentin Essonne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Milly-la-Forêt. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 14488 banorë.

Kantoni Milly-la-Forêt
kanton
Popullsia
 • Gjithsej14.488

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Milly-la-Forêt aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto