Kantoni Mirambeau

kanton në Francë

Kantoni Mirambeau (frëngjisht: Canton de Mirambeau) është një kantondepartamentin Charente-Maritime, rajonin Poitou-CharentesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Mirambeau. Ka sipërfaqe 266.86km2 dhe popullsi 7467 banorë.

Kantoni Mirambeau
kanton
Popullsia
 • Gjithsej7.467

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Mirambeau aktualisht përbëhet nga 19 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto