Kantoni Preuilly-sur-Claise

kanton në Francë

Kantoni Preuilly-sur-Claise (frëngjisht: Canton de Preuilly-sur-Claise) është një kantondepartamentin Indre-et-Loire, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Preuilly-sur-Claise. Ka sipërfaqe 264.02km2 dhe popullsi 5160 banorë.

Kantoni Preuilly-sur-Claise
kanton
Popullsia
 • Gjithsej5.160

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Preuilly-sur-Claise aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

  • 2008-2014 - Gilles Bertucelli

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto