Kantoni Ris-Orangis

kanton në Francë

Kantoni Ris-Orangis (frëngjisht: Canton de Ris-Orangis) është një kantondepartamentin Essonne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Ris-Orangis. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 27463 banorë.

Kantoni Ris-Orangis
kanton
Popullsia
 • Gjithsej27.463

Administrimi Redakto

Përbërja aktuale Redakto

Kantoni Ris-Orangis aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm Redakto

Demografia Redakto

Shiko edhe Redakto

Referime Redakto

Lidhje të jashtme Redakto