Kantoni Roquefort

kanton në Francë

Kantoni Roquefort (frëngjisht: Canton de Roquefort) është një kantondepartamentin Landes, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Roquefort. Ka sipërfaqe 657.29 km2 dhe popullsi 7594 banorë.

Kantoni Roquefort
kanton
Popullsia
 • Gjithsej7.594

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Roquefort aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto