Kantoni Rueil-Malmaison

kanton në Francë

Kantoni Rueil-Malmaison (frëngjisht: Canton de Rueil-Malmaison) është një kantondepartamentin Hauts-de-Seine, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Rueil-Malmaison. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 53812 banorë.

Kantoni Rueil-Malmaison
kanton
Popullsia
 • Gjithsej53.812

Administrimi

Redakto

Përbërja aktuale

Redakto

Kantoni Rueil-Malmaison aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm

Redakto

Demografia

Redakto

Shiko edhe

Redakto

Referime

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto