Kantoni Saint-Étienne-de-Baïgorry

kanton në Francë

Kantoni Saint-Étienne-de-Baïgorry (frëngjisht: Canton de Saint-Étienne-de-Baïgorry) është një kantondepartamentin Pyrénées-Atlantiques, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Étienne-de-Baïgorry. Ka sipërfaqe 310km2 dhe popullsi 5798 banorë.

Kantoni Saint-Étienne-de-Baïgorry
kanton
Popullsia
 • Total5.798

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Saint-Étienne-de-Baïgorry aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto