Kantoni Saint-André-de-Cubzac

kanton në Francë

Kantoni Saint-André-de-Cubzac (frëngjisht: Canton de Saint-André-de-Cubzac) është një kantondepartamentin Gironde, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-André-de-Cubzac. Ka sipërfaqe 86.46km2 dhe popullsi 19242 banorë.

Kantoni Saint-André-de-Cubzac
kanton
Popullsia
 • Total19.242

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Saint-André-de-Cubzac aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto