Kantoni Saint-Florent-le-Vieil

kanton në Francë

Kantoni Saint-Florent-le-Vieil (frëngjisht: Canton de Saint-Florent-le-Vieil) është një kantondepartamentin Maine-et-Loire, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Florent-le-Vieil. Ka sipërfaqe 191.87km2 dhe popullsi 17617 banorë.

Kantoni Saint-Florent-le-Vieil
kanton
Population
 • Total17.617

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Saint-Florent-le-Vieil aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto