Kantoni Saint-Palais

kanton në Francë


Kantoni Saint-Palais (frëngjisht: Canton de Saint-Palais) është një kantondepartamentin Pyrénées-Atlantiques, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Palais. Ka sipërfaqe 328.68km2 dhe popullsi 9301 banorë.

Kantoni Saint-Palais
Canton de Saint-Palais
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Arrondissement Bayonne
Kryeqëndra Saint-Palais
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 328,68 km2
Popullsia 9.301 banorë 2009
Dendësia 28,3 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6436
Kantoni Saint-Palais – harta_foto

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Saint-Palais aktualisht përbëhet nga 27 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto