Kantoni Sissonne

kanton në Francë


Kantoni Sissonne (frëngjisht: Canton de Sissonne) është një kantondepartamentin Aisne, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Sissonne. Ka sipërfaqe 302.74km2 dhe popullsi 10483 banorë.

Kantoni Sissonne
Canton de Sissonne
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Aisne
Arrondissement Laon
Kryeqëndra Sissonne
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 302,74 km2
Popullsia 10.483 banorë 2009
Dendësia 34,63 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 230
Kantoni Sissonne – harta_foto

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Sissonne aktualisht përbëhet nga 20 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto