Kantoni Troyes-4

kanton në Francë

Kantoni Troyes-4 (frëngjisht: Canton de Troyes-4) është një kantondepartamentin Aube, rajonin Champagne-ArdenneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Troyes. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 17082 banorë.

Kantoni Troyes-4
kanton
Popullsia
 • Gjithsej17.082

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Troyes-4 aktualisht përbëhet nga 7 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto