Kantoni Ustaritz

kanton në Francë

Kantoni Ustaritz (frëngjisht: Canton d'Ustaritz) është një kantondepartamentin Pyrénées-Atlantiques, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Ustaritz. Ka sipërfaqe 173km2 dhe popullsi 23840 banorë.

Kantoni Ustaritz
kanton
Popullsia
 • Total23.840

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Ustaritz aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto