Kantoni Verny

kanton në Francë

Kantoni Verny (frëngjisht: Canton de Verny) është një kantondepartamentin Moselle (57), rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Verny. Ka sipërfaqe 251.88km2 dhe popullsi 27579 banorë.

Kantoni Verny
kanton
Popullsia
 • Gjithsej27.579

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Verny aktualisht përbëhet nga 36 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

  • 2008-2014 - Jean François

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Kantone në departamentin Moselle (57)