Kantoni Vierzon-1

kanton në Francë

Kantoni Vierzon-1 (frëngjisht: Canton de Vierzon-1) është një kantondepartamentin Cher, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Vierzon. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi banorë.

Kantoni Vierzon-1
kanton

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Vierzon-1 aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto