Kantoni Void-Vacon

kanton në Francë

Kantoni Void-Vacon (frëngjisht: Canton de Void-Vacon) është një kantondepartamentin Meuse, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Void-Vacon. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 5046 banorë.

Kantoni Void-Vacon
kanton
Popullsia
 • Gjithsej5.046

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Void-Vacon aktualisht përbëhet nga 18 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto