Njësia administrative Horë-Vranisht

(Përcjellë nga Komuna Horë-Vranisht)

Koordinatat: 40°08′V 19°25′L / 40.13°V 19.41°L / 40.13; 19.41

Njësia administrative Horë-Vranisht
Administrimi
Shteti Shqipëria
Qarku Qarku i Vlorës
Rrethi Rrethi i Vlorës
Të dhënat bazë
Zona kohore
Zakonisht ZKEQ (UTC+1)
Në verë OVEQ (UTC+2)


Komuna Horë-Vranisht është një komunëShqipëri.[1]

GjeografiaRedakto

HistoriaRedakto

DemografiaRedakto

EkonomiaRedakto

PolitikaRedakto

KulturaRedakto

VendbanimetRedakto

BurimetRedakto

  1. ^ "Shoqata e komunave". Arkivuar nga origjinali origjinali më 23 mars 2012. Marrë më 8 nëntor 2011. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Shih dhe këtëRedakto