Kulla e Sahatit e Mahmud Pashës

monument kulture në Kosovë

Kulla e Sahatit e Mahmud Pashës është një monument i trashëgimisë kulturore në Mamushë, Prizren, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor".

Kulla e Sahatit e Mahmud Pashës
LlojiArkitekturore
VendndodhjaMamushë, Prizren, Kosovë
NdërtuarShek. XIX
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
LlojiNën mbrojtje
Nr. i referencës1341

Shih edhe

Redakto

Referime

Redakto
  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme

Redakto