Statistika të Kupës së Shqipërisë në sezonin 2010-11.

Ky ishte edicioni i 59të i Kupës në Shqipëri. Nisi në 21 shtator, 2010 me Turin e Parë Eliminator dhe përfundoi në 22 maj, 2011 me ndeshjen Finale.

KS Besa ishin fitues në fuqi, pasi fituan Kupën e tyre te 2të edicionin e fundit. Kupa u fitua nga KF Tirana[1].

Dy turet e para eliminatore u luajtën me sistem një takim. Më pas, ndeshjet u luajtën me sistem dy takimesh eliminatore. Nëse rezultati i përgjithshëm i të dyja ndeshjeve ishte i barabartë, fituesi vendosej me kohë shtesë dhe më pas nga gjuajtjet e penalltive. Fituesit e Kupës kualifikohen për në Turin e 1rë Eliminator të edicionit 2011-12 të Kupës UEFA.

Sezoni i kaluar: 2009-10. Sezoni i rradhës: 2011-12.

Turi i 1rë Eliminator Redakto

Ndeshjet u luajtën në 21 shtator, 2010.

Ekipi 1 Totali Ekipi 2
Erzeni 4 - 1 Veleciku
Memaliaj 2 - 0 Himara
Skrapari 3 - 1 Olimpik
Albpetrol 0 - 2 Butrinti
Luzi 2008 2 - 0 Iliria
Turbina 1 - 3 Sukthi
Domosdova 2 - 0 Delvina
Sopoti 2 - 0 Tepelena

Turi i 2të Eliminator Redakto

Ndeshjet u luajtën në 28 shtator, 2010.

Ekipi 1 Totali Ekipi 2
Skrapari 2 - 0 Erzeni
Memaliaj 2 - 0 Butrinti
Luzi 2008 2 - 1 Sukthi
Sopoti 1 - 0 Domosdova

Turi i 1rë Redakto

Ndeshjet u luajtën në 19 tetor & 2 nëntor, 2010.

Ekipi 1 Vajtje Kthim Totali Ekipi 2
Luzi 2008 0 - 3 2 - 7 2 - 10 Dinamo
Skrapari 0 - 1 0 - 4 0 - 5 Tirana
Tomori 0 - 0 2 - 4 2 - 4 Flamurtari
Vlora 0 - 3 1 - 4 1 - 7 Shkumbini
Bilisht Sport 2 - 2 0 - 2 2 - 4 Kastrioti
Besëlidhja 1 - 3 0 - 4 1 - 7 Bylis
Ada 2 - 1 0 - 0 2 - 1 Apolonia
Memaliaj 1 - 1 2 - 3 3 - 4 Laci
Partizani 0 - 1 0 - 0 0 - 1 Dajti/Kamza
Sopoti 0 - 3 2 - 7 2 - 10 Besa
Tërbuni 1 - 1 0 - 5 1 - 6 Vllaznia
Adriatiku/Mamurrasi 2 - 3 1 - 1 3 - 4 Teuta
Burreli 2 - 2 1 - 2 3 - 4 Skënderbeu
Gramshi 0 - 0 1 - 2 1 - 2 Elbasani
Luftëtari 0 - 0 1 - 2 1 - 2 Gramozi
Lushnja 0 - 1 4 - 1 4 - 2 Pogradeci

Turi i 2të Redakto

Ndeshjet u luajtën në dhjetor, 2010.

Ekipi 1 Vajtje Kthim Totali Ekipi 2
Tirana 3 - 0 2 - 2 5 - 2 Ada
Dinamo 3 - 2 2 - 0 5 - 2 Dajti/Kamza
Vllaznia 1 - 0 4 - 0 5 - 0 Elbasani
Besa 0 - 0 1 - 0 1 - 0 Lushnja
Laci 2 - 2 4 - 0 6 - 2 Gramozi
Flamurtari 0 - 0 0 - 1 0 - 1 Bylis
Shkumbini 3 - 1 2 - 2 5 - 3 Kastrioti
Skënderbeu 0 - 0 2 - 0 2 - 0 Teuta

Cerek Finalet Redakto

Ndeshjet u luajtën në Mars, 2011. Marrin pjesë 8 fituesit e turit të mëparshëm.

Ekipi 1 Vajtje Kthim Totali Ekipi 2
KF Bylis 2 - 1 1 - 5 3 - 6 KF Tirana
KS Vllaznia 2 - 0 4 - 2 6 - 2 KF Laçi
KS Shkumbini 2 - 1 1 - 2 3 - 3(p. 8-9) KS Dinamo
KF Skënderbeu 1 - 3 2 - 2 3 - 5 KS Besa

Gjysmë Finalet Redakto

Ndeshjet u luajtën në prill, 2011. Marrin pjesë 4 fituesit e turit të mëparshëm.

Ekipi 1 Vajtje Kthim Totali Ekipi 2
KS Vllaznia 2 - 1 0 - 1 2 - 2 KS Dinamo
KF Tirana 1 - 0 1 - 1 2 - 1 KS Besa

Finale Redakto

Ndeshja u luajt në 22 maj, 2011. Marrin pjesë 2 fituesit e turit të mëparshëm.

Luajtur Stadiumi Ekipi 1 Totali Ekipi 2
22 maj 2011, 19:00 Niko Dovana KF Tirana 1 - 1(p. 4-3) KS Dinamo

Referime Redakto

Lidhje të jashtme Redakto