Lista e programeve të transmetuara nga Çufo

Listë programesh për fëmijë të vegjël(bebe dhe beba)

Kjo është një listë e programeve televizive që transmetohen aktualisht, (në drejtimin e parë ose riblerje), që planifikohet të transmetohet, ose më parë të transmetohet në Çufo, një kanal televiziv shqiptar. Kanali u lançua në 18 dhjetor 2006[1], dhe transmeton një përzierje të programeve të animuara dhe vepruese live.

Serialet e transmetuaraRedakto

Titulli shqiptar Titulli anglisht Transmetim origjinal
Animansiak Animaniacs Stampa:Unknown
Avatar: Mjeshtri i fundit i ajrit Avatar: The Last Airbender Stampa:Unknown
Aventurat e Çakut dhe miqve te tij The Adventures of Chuck & Friends Stampa:Unknown
Aventurat e Jeronim Stiltonit Geronimo Stilton (TV Series) Stampa:Unknown
Basketbolli i Kurokos 黒子のバスケ
(phonetic: Kuroko no Basuke)
Stampa:Unknown
Çamarrokët e kopshtit/Çamarrokët e vegjël[2] The Backyardigans 2010; 2016 [3]
Bobsfungjeri Pantallona-katrori SpongeBob SquarePants 2016; 2016; 2018-2018; 2019-present
Elfi Gordon [4] Gordon the Garden Gnome Stampa:Unknown
Engie Benjy Engie Benjy Stampa:Unknown
Garfildi dhe shokët e tij Garfield and Friends Stampa:Unknown
Grepa peshku Fish Hooks Stampa:Unknown
Haroldi dhe lapsi lejla Harold and the Purple Crayon Stampa:Unknown
Harvi Biks Harvey Beaks Stampa:Unknown
Heronjte e rinj Young Justice Stampa:Unknown
Hulku dhe agjentët superheronj Hulk and the Agents of S.M.A.S.H. 2016
Kështjella e purpurt Lavender Castle Stampa:Unknown
Kiper Kipper Stampa:Unknown
Ledi Oskar ベルサイユのばら
(phonetic: Berusaiyu no bara)
Stampa:Unknown
Maçoku-qen CatDog Stampa:Unknown
Meizi: Të qeshim nën diell Maisy Stampa:Unknown
Mia dhe unë Mia and Me Stampa:Korrik 2016-
Moby Dick and the Secret of Mu Moby Dick et le Secret de Mu Stampa:Unknown
Na ishte njëherë Polona おちゃめ神物語コロコロポロン
(phonetic: Ochamegami Monogatari Korokoro Polon)
Stampa:Unknown
Pinguinët e Madagaskarit The Penguins of Madagascar 2010
Planeti i muzikës Jelly Jamm 2020
Precemoli Prezzy Stampa:Unknown
Princesha sirenë マーメイドメロディーぴちぴちピッチ
(phonetic: Māmeido Merodī Pichi Pichi Pitchi)
Stampa:Unknown
Prindër të cuditshëm [5] The Fairly OddParents Stampa:Unknown
Puppy in My Pocket Puppy in My Pocket Stampa:Unknown
Qendra e kontrollit të koneve Cone Control Stampa:Unknown
Qengji Timi Timmy Time Stampa:Unknown
Sferat e dragoit Z [6] ドラゴンボールZ
(phonetic: Doragon Bōru Z)
Stampa:Unknown
Skuadra e kafshëve Pet Squad Stampa:Unknown
Shtëpia e zhurmshme The Loud House 2017
Tamagoçi! たまごっち! 2018
Viki Vikingu Wickie und die starken Männer Stampa:Unknown
Xhin Xhini dhe panda patrouill Jin Jin and the Panda Patrol Stampa:Unknown
Xhuliusi i vogël Julius Jr. Stampa:Unknown
Zorro [7] The New Adventures of Zorro Stampa:Unknown

Serialet e anuluanRedakto

Titulli shqiptar Titulli anglisht Transmetim origjinal
Ajnshtajnët e vegjël Little Einsteins Stampa:Unknown
Stampa:L/code Aventurat e Njeriut Merimange
Stampa:L/code Ultimate Spider-Man
Ultimate Spider-Man Stampa:Unknown
Stampa:L/code Aventurat e sirenës se vogël
Stampa:L/code Saban's Adventures of the Little Mermaid
Saban's Adventures of the Little Mermaid Stampa:Unknown
Stampa:L/code Barni dhe miqte [8] Barney & Friends Stampa:Unknown
Stampa:L/code Betejat e Dixhimonit [9] デジモンクロスウォーズ Stampa:Unknown
Stampa:L/code Bletëza Maja Maya the Bee Stampa:Unknown
Stampa:L/code Diabolik
Stampa:L/code Saban's Diabolik
Saban's Diabolik Stampa:Unknown
Stampa:L/code Dollapi i Kloes [10]
Stampa:L/code Волшебство Хлои
Stampa:Phonetic
Chloe's Closet Stampa:Unknown
Stampa:L/code Dragoi amerikan Xhek Long [11] American Dragon: Jake Long Stampa:Unknown
Stampa:L/code Dragonjtë: Mbrojtësit e Berkut
Stampa:L/code Dragons: Riders of Berk
Dragons: Riders of Berk Stampa:Unknown
Stampa:L/code Ekarti
Stampa:L/code Eckhart
Eckhart Stampa:Unknown
Stampa:L/code Fines dhe Ferb Phineas and Ferb Stampa:Unknown
Stampa:L/code Forca titanët e rinj [12] Teen Titans Go! [13] Stampa:Unknown
Stampa:L/code Legjenda e Çimës [14] Legends of Chima Stampa:Unknown
Stampa:L/code Legjenda e Korës: Ndryshimi [15] The Legend of Korra ^ Stampa:Unknown
Stampa:L/code Meni Duararti
Stampa:L/code Handy Manny
Handy Manny Stampa:Unknown
Stampa:L/code Parajsa e Hello Kitit
Stampa:L/code Hello Kitty's Paradise
キティズパラダイス
Stampa:Phonetic
Stampa:Unknown
Stampa:L/code Robokop
Stampa:L/code Robocop
Robocop Stampa:Unknown
Stampa:L/code Sferat e dragoit [16] ドラゴンボール
Stampa:Phonetic
Stampa:Df
Stampa:L/code Transformuesit prim
Stampa:L/code Transformers: Prime
Transformers: Prime Stampa:Unknown
Stampa:L/code Transformuesit shpëtojnë robotët
Stampa:L/code Transformers: Rescue Bots
Transformers: Rescue Bots Stampa:Unknown
Stampa:L/code Uki [17] Uki Stampa:Unknown
Stampa:L/code Xhejsoni dhe heronjte e malit Olimp [18]
Stampa:L/code Jason and the Heroes of Mount Olympus
Jason and the Heroes of Mount Olympus Stampa:Unknown

FilmRedakto

Titulli shqiptar Titulli anglisht Transmetim origjinal
101 dalmatet [19] One Hundred and One Dalmatians Stampa:Unknown
5 heronjtë e legjendave Rise of the Guardians Stampa:Unknown
Alvini dhe ketrushat takohen me Frankenshtajnin Alvin and the Chipmunks Meet Frankenstein Stampa:Unknown
Animaniakët - Deshira e Uakos [20] Animaniacs: Wakko's Wish Stampa:Unknown
Arinjtë buni dhe roboti shkatërrues 2016
Stampa:L/code Arratisje nga planeti tokë Escape from Planet Earth Stampa:Unknown
Stampa:L/code Aventurat e Tintinit. Sekreti i njëbrirëshit The Adventures of Tintin Stampa:Unknown
Stampa:L/code Aventurat e Uillburnit [21] Charlotte's Web 2: Wilbur's Great Adventure Stampa:Unknown
Stampa:L/code Bazili miu detektiv The Great Mouse Detective Stampa:Unknown
Stampa:L/code Bota e lodrave 2 Toy Story 2 Stampa:Unknown
Stampa:L/code Bota e lodrave 3 Toy Story 3 Stampa:Unknown
Stampa:L/code Brenda mendjes [22] Inside Out Stampa:Unknown
Stampa:L/code Breshkat adoleshente ninxha [23] TMNT Stampa:Unknown
Stampa:L/code Deizi: Dashuria e nënës 마당을 나온 암탉
Stampa:Phonetic
Stampa:Unknown
Stampa:L/code Delfini, historia e një ëndërrimtari The Dolphin: Story of a Dreamer Stampa:Df
Stampa:L/code Dragon Ball Z: Beteja e zotave[24] ドラゴンボールZ 神と神
Stampa:Phonetic
Stampa:Unknown
Stampa:L/code Dritëza e pemës, Krishtlindjev [25] Stampa:Unknown Stampa:Unknown
Stampa:L/code El Sid: Legjenda El Cid: La leyenda Stampa:Unknown
Stampa:L/code Epoka e dinozaurëve Dino Time Stampa:Unknown
Stampa:L/code Familja e xhungles The Wild Thornberrys Movie Stampa:Unknown
Stampa:L/code Fajvëll një përrallë amerikane thesari i ishullit Manhatan An American Tail: The Treasure of Manhattan Island Stampa:Unknown
Stampa:L/code Fantastikët The Incredibles Stampa:Unknown
Stampa:L/code Fantastiku z.Dhelpër Fantastic Mr. Fox Stampa:Unknown
Stampa:L/code Filmi i parë i Dagut [26] Doug's 1st Movie Stampa:Unknown
Stampa:L/code Fines dhe Ferb në dimension tjetër [27] Phineas and Ferb the Movie: Across the 2nd Dimension Stampa:Unknown
Stampa:L/code Flokë Dëbora, gorilla e bardhë [28] Snowflake the White Gorilla Stampa:Unknown
Stampa:L/code Garfildi dhe skuadra e kafsheve [29] Garfield's Pet Force Stampa:Unknown
Stampa:L/code Gjuetarët e dragonjve Chasseurs de dragons Stampa:Unknown
Stampa:L/code Historia e vërtetë e Kësulkuqes La véritable histoire du Petit chaperon rouge Stampa:Unknown
Stampa:L/code Hop - Lepurushi i pashkëve [30] Hop Stampa:Unknown
Stampa:L/code Hulku kundër Thorit [31] Hulk vs Thor Stampa:Unknown
Stampa:L/code Ivan dhe poni magjik [32] The Humpbacked Horse Stampa:Unknown
Stampa:L/code Kanguri Xhek: Mirëdita Sh.B.A! Kangaroo Jack: G'Day U.S.A.! Stampa:Unknown
Stampa:L/code Karlsoni mbi çati [33] Karlsson på taket Stampa:Unknown
Stampa:L/code Kënga e detit Song of the Sea Stampa:Unknown
Stampa:L/code Komploti i Kësulëkuqes Hoodwinked! Stampa:Unknown
Stampa:L/code Krahët e Emës [34] Stampa:Unknown Stampa:Unknown
Stampa:L/code Krahët: Heronjtë e qiellit Wings: Sky Force Heroes Stampa:Unknown
Stampa:L/code Krishtlindjet e Tobias dhe palodinos Stampa:Unknown Stampa:Unknown
Stampa:L/code Kthimi i maces 猫の恩返し
Stampa:Phonetic
Stampa:Unknown
Stampa:L/code Kurrizoja i Notre Damit [35] The Hunchback of Notre Dame Stampa:Unknown
Stampa:L/code Legjenda e dragoit: Njëmijë vjeçar Stampa:Unknown Stampa:Unknown
Stampa:L/code Legjenda e Sarilës The Legend of Sarila Stampa:Unknown
Stampa:L/code Letër Momos ももへの手紙
Stampa:Phonetic
Stampa:Unknown
Stampa:L/code Luni Tuns: Arratisja e lepurit [36] Looney Tunes: Rabbits Run Stampa:Unknown
Stampa:L/code Lupen - Profecitë e Nostrodamusit ルパン三世:くたばれ!ノストラダムス
Stampa:Phonetic
Stampa:Unknown
Stampa:L/code Mbretëria e dëborës 2 The Snow Queen: Magic of the Ice Mirror Stampa:Unknown
Stampa:L/code Mbretëria e Rodensias dhe dhëmbi i princeshës Rodencia y el diente de la princesa Stampa:Unknown
Stampa:L/code Mendjendrituri [37] Megamind Stampa:Unknown
Stampa:L/code Na ishte njëherë një pyll [38] Once Upon a Forest Stampa:Unknown
Stampa:L/code Natë magjike [39] Stampa:Unknown Stampa:Unknown
Stampa:L/code Natyra e eger The Wild Stampa:Unknown
Stampa:L/code Në anën tjetër të lumit
Stampa:L/code Spirited Away
千と千尋の神隠し
Stampa:Phonetic
Stampa:Unknown
Stampa:L/code Në botën e magjisë [40] Stampa:Unknown Stampa:Unknownc
Stampa:L/code Në kërkim të zusë
Stampa:L/code Quest for Zhu
Quest for Zhu Stampa:Unknown
Stampa:L/code Njeriu merimange 2 [41] Spider-Man 2 Stampa:Unknown
Stampa:L/code Një mace në Paris [42] Une vie de chat Stampa:Unknown
Stampa:L/code Një aventurë Krishtlindjesh A Christmas Adventures ...From a Book Called Wisely's Tales Stampa:Unknown
Stampa:L/code Odisea Stampa:Unknown Stampa:Unknown
Stampa:L/code Olivia: Gëzuar Krishtlindjet Stampa:Unknown Stampa:Unknown
Stampa:L/code Pema e Tokës së largët [43] Stampa:Unknown Stampa:Unknown
Stampa:L/code Përbindeshat
Stampa:L/code Monsters, Inc.
Monsters, Inc. Stampa:Unknown
Stampa:L/code Përbindeshat e kutive The Boxtrolls Stampa:Unknown
Stampa:L/code Pëshpërimat e zemres 耳をすませば
Stampa:Phonetic
Stampa:Unknown
Stampa:L/code Piratët! Një aventurë e çmendur The Pirates! In an Adventure with Scientists! Stampa:Unknown
Stampa:L/code Planeti i thesarit Treasure Planet Stampa:Unknown
Stampa:L/code Pokemon: Mjeshtri iluzionist [44] 劇場版ポケットモンスター ダイヤモンド&パール 幻影の覇者 ゾロアーク
Stampa:Phonetic
Stampa:Unknown
Stampa:L/code Pokémon: Kryengritia e Darkait 劇場版ポケットモンスター ダイヤモンド&パール ディアルガVSパルキアVSダークライ
Stampa:Phonetic
Stampa:Unknown
Stampa:L/code Poli i jugut - pak ditë përpara Krishtlindjeve The Koala Brothers: Outback Christmas Stampa:Unknown
Stampa:L/code Ponio Ponyo Stampa:Unknown
Stampa:L/code Princesha dhe pasqyra magjike The Princess and The Magic Mirror Stampa:Df
Stampa:L/code Princesha mjellmë 4: Një përrallë mbretërore [45] The Swan Princess Christmas Stampa:Unknown
Stampa:L/code Pylli magiik El bosque animado, sentirás su magia Stampa:Unknown
Stampa:L/code Qëndro pranë meje Doraemon STAND BY ME ドラえもん
Stampa:Phonetic
Stampa:Unknown
Stampa:L/code Rango [46] Rango Stampa:Unknown
Stampa:L/code Rinoceronti Oto Otto er et næsehorn Stampa:Unknown
Stampa:L/code Rrëfenjat e natës [47] Les Contes de la nuit Stampa:Unknown
Stampa:L/code Rrëqebulli i humbur [48]
Stampa:L/code The Missing Lynx
El lince perdido Stampa:Unknown
Stampa:L/code Shfaqja e bletës [49] Bee Movie Stampa:Unknown
Stampa:L/code Shigjeta e kaltër La freccia azzurra Stampa:Unknown
Stampa:L/code Shoku i humbur i Arturit Arthur's Missing Pal Stampa:Unknown
Stampa:L/code Shpata magjike Quest for Camelot Stampa:Unknown
Stampa:L/code Si të zbutësh një dragua [50] How to Train Your Dragon Stampa:Unknown
Stampa:L/code Si të zbutësh një dragua 2 [51] How to Train Your Dragon 2 Stampa:Df
Stampa:L/code Skuadra e drejtësisë - Dënimi [52]
Stampa:L/code Justice League: Doom
Justice League: Doom Stampa:Unknown
Stampa:L/code Skuadra e drejtësisë: Froni i Atlantis [53] Justice League: Throne of Atlantis Stampa:Df
Stampa:L/code Skuadra e drejtësisë: Paradoksi i kohës Justice League: The Flashpoint Paradox Stampa:Unknown
Stampa:L/code Skuadra e drejtësisë: Sulmi i legjionit të ndëshkimit! LEGO DC Comics Super Heroes: Justice League: Attack of the Legion of Doom Stampa:Unknown
Stampa:L/code Spirit [54] Spirit: Stallion of the Cimarron Stampa:Unknown
Stampa:L/code Të gjithë qentë shkojnë në parajsë: Një aventurë krishtlindjeje
Stampa:L/code An All Dogs Christmas Carol
An All Dogs Christmas Carol Stampa:Unknown
Stampa:L/code Të gjithe yjet Supermen All-Star Superman Stampa:Unknown
Stampa:L/code Të shpëtojmë planetin Stampa:Unknown Stampa:Unknown
Stampa:L/code Tili Ulenshpigel Till Eulenspiegel Stampa:Unknown
Stampa:L/code Titan A.E. Titan A.E. Stampa:Unknown
Stampa:L/code Titanik: Legjenda vazhdon... Titanic: The Legend Goes On Stampa:Unknown
Stampa:L/code Tre të urtët e fundit[55] Stampa:Unknown Stampa:Unknown
Stampa:L/code Tre Xheket dhe fasulja gjigant [56] Stampa:Unknown Stampa:Unknown
Stampa:L/code Treni i kafsheve The Animal Train Stampa:Unknown
Stampa:L/code Trumpeta e mjellmes The Trumpet of the Swan Stampa:Unknown
Stampa:L/code Trupat yjore [57] Stampa:Unknown Stampa:Unknown
Stampa:L/code Tagër: Xhipi 4x4 që donte të fluturonte Tugger: The Jeep 4x4 Who Wanted to Fly Stampa:Unknown
Stampa:L/code Unë dhe Henri [58] Henry & Me Stampa:Unknown
Stampa:L/code Unë shpirtkeqi [59] Despicable Me Stampa:Unknown
Stampa:L/code Unë shpirtkeqi 2 Despicable Me 2 Stampa:Unknown
Stampa:L/code Vintes [60] Stampa:Unknown Stampa:Unknown
Stampa:L/code Xhuxhi i lumtur [61] Quest for Camelot Stampa:Unknown
Stampa:L/code Zgjimi i dragoit të zi Dragon Nest: Warriors' Dawn Stampa:Unknown
Stampa:L/code Zoti Pibadi dhe Sherman [62] Mr. Peabody & Sherman Stampa:Df

ReferimeRedakto

 1. ^ http://en.kingofsat.net/channelhistory.php?ch=4660
 2. ^ Albanian title Arkivuar 12 gusht 2016 tek Wayback Machine, BackyardigansKaibigan (The Backyardigans Wiki). (in English)
 3. ^ https://i.gyazo.com/dce83f5892e3ef75fa4f959fbe224256.png
 4. ^ http://tv.al/s/elfi-gordon-1/4881[lidhje e vdekur]
 5. ^ https://i.gyazo.com/5fa04e6fb9d6851c73faf76a31af38d5.png
 6. ^ Sferat e Dragoit Z Opening - Hyrja 2 Kenga Shqip/Albania, Animation AlbaniaTM (YouTube). (in Albanian)
 7. ^ https://i.gyazo.com/47a90d86e783568916e9fda4b1f8e06e.png
 8. ^ Barni në Cufo TV Arkivuar 13 gusht 2016 tek Wayback Machine, TV.al. (in Albanian)
 9. ^ [1]
 10. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali më 14 gusht 2016. Marrë më 28 tetor 2019. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)Mirëmbajtja CS1: Archived copy si titull (lidhja)
 11. ^ Dragoi Amerikan Xhek Long - Kenga (Shqip/Albania), Animation AlbaniaTM (YouTube). (in Albanian)
 12. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali më 19 gusht 2016. Marrë më 28 tetor 2019. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)Mirëmbajtja CS1: Archived copy si titull (lidhja)
 13. ^ Cufo, Amantia Hajdini (YouTube). (in Albanian)
 14. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali më 14 gusht 2016. Marrë më 28 tetor 2019. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)Mirëmbajtja CS1: Archived copy si titull (lidhja)
 15. ^ Legjenda e Korës: Ndryshimi në Cufo TV Arkivuar 14 gusht 2016 tek Wayback Machine, TV.al. (in Albanian)
 16. ^ https://www.youtube.com/watch?v=Cej2QlpUlJk
 17. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali më 15 gusht 2016. Marrë më 28 tetor 2019. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)Mirëmbajtja CS1: Archived copy si titull (lidhja)
 18. ^ https://i.gyazo.com/5a022306b1f75c048d7288d496274beb.png
 19. ^ https://i.gyazo.com/3b0ea0b304c4739980e9139ad363e072.png
 20. ^ http://www.tv.al/s/animaniaket-deshira-e-uakos/27847[lidhje e vdekur]
 21. ^ https://i.gyazo.com/5d45cde869fa79258415fc7a0c2df1a0.png
 22. ^ https://i.gyazo.com/175cbd7454f0e5d4e1422b43cdae3e2f.png
 23. ^ https://i.gyazo.com/498ead46ade7397985eef009a81cffe5.png
 24. ^ https://i.gyazo.com/8b7e9ecfda21b92f419b75e147044f48.png
 25. ^ https://i.gyazo.com/4823fbafd310570ccccd582aa524446f.png
 26. ^ https://i.gyazo.com/b0c6a59c19c72c5d77a50769d00b2e07.png
 27. ^ https://i.gyazo.com/4fafcbcd3b8409a6b6a4591a868a010c.png
 28. ^ https://i.gyazo.com/c6af2a0126d0f6a3bae9677ddb06ff6e.png
 29. ^ https://i.gyazo.com/c8dd23dbb5727cd011b7dff20853da58.png
 30. ^ https://i.gyazo.com/fd597d83c3d64bf0d68710a4c2825807.png
 31. ^ https://i.gyazo.com/983ec2cd1fcc2399088481845255c284.png
 32. ^ http://tv.al/s/ivan-dhe-poni-magjik/2715[lidhje e vdekur]
 33. ^ http://www.tv.al/s/karlsoni-mbi-cati/1078[lidhje e vdekur]
 34. ^ https://i.gyazo.com/de9ae72d55aff4b9a0b7fbb58030bbbd.png
 35. ^ http://tv.al/s/kurrizoja-i-notre-damit-1/7253[lidhje e vdekur]
 36. ^ https://i.gyazo.com/c5e86735a2b94c2bcdfd1023e623f5a2.png
 37. ^ https://i.gyazo.com/7b2e5f0bf84c24b71e85f0aa9a6377c2.png
 38. ^ https://i.gyazo.com/ef5346cd067910ff2161eb3a3baf12f9.png
 39. ^ https://i.gyazo.com/153bebdab931afcdc18a7fb2cf3e987a.png
 40. ^ https://i.gyazo.com/8863bfcd161d1ccaf506a0cad06c5a61.png
 41. ^ https://i.gyazo.com/59faf073899cb55310e5fd863486014a.png
 42. ^ https://i.gyazo.com/ead798b142054022efab49f13a85a545.png
 43. ^ https://i.gyazo.com/dc55735d3919c9397258e5ebb07f570f.png
 44. ^ https://i.gyazo.com/fdc212215b3a9a7c9b0f965a22aaae8e.png
 45. ^ https://www.youtube.com/watch?v=Cej2QlpUlJk
 46. ^ https://i.gyazo.com/0638aa413f15271d9d4b3d5b4c3dd245.png
 47. ^ https://i.gyazo.com/dc9e0eb5d020ab1da137b369c7190576.png
 48. ^ https://i.gyazo.com/6c090fb37960a4368e34c2e503a34da5.png
 49. ^ https://i.gyazo.com/55f3f393001e3fef268e9b49737a6c3a.png
 50. ^ https://i.gyazo.com/06f4b488b4347e5be597400e15782820.png
 51. ^ https://www.youtube.com/watch?v=Cej2QlpUlJk
 52. ^ https://i.gyazo.com/eae76efa4a0f27c287c41cb8e3fc6d49.png
 53. ^ https://www.youtube.com/watch?v=Cej2QlpUlJk
 54. ^ https://i.gyazo.com/9de5c988907bf48c59d32b0a0f03ce92.png
 55. ^ https://i.gyazo.com/03f24648551a3668b315ae0c37329af1.png
 56. ^ https://i.gyazo.com/9de1f98abeae2a2bcc0672b1de6d4e13.png
 57. ^ https://i.gyazo.com/376889c8a4d3c31b3427eeba29d5fdd9.png
 58. ^ https://i.gyazo.com/88d787f78f841f66069d51b681ba0a96.png
 59. ^ https://i.gyazo.com/8ef3c065b60916c0ef0a6a3c39092c2c.png
 60. ^ https://i.gyazo.com/6ccfa64470015bbff07e86cd8da69d75.png
 61. ^ https://i.gyazo.com/43ac84ba517587e0fc933952e90a0883.png
 62. ^ https://www.youtube.com/watch?v=Cej2QlpUlJk