Çufo TV është një kanal televiziv (kanali vëlla i Bang Bang), pjesë e platformës Dixhitale Televizive DigitAlbShqipëri. Ai transmeton 24 orë filma dhe seriale të animuar për fëmijë. Filmat dhe serialet janë të gjitha të dubluara në gjuhën shqipe.

Çufo TV
Cufo TV.png
Logoja e Çufo TV
Transmetimi i parë 18 dhjetor 2006
Rrjeti DigitAlb
Zotëruar nga Top Media
Formati 576i (SDTV 4:3)
Shteti Shqipëri
Gjuha Shqip
Tipi Televizion
Zyrat qendrore Tiranë, Shqipëri
Televizione simotra Bang Bang
Faqja Web www.digitalb.al
Disponueshmëria
Tokësor
Shqipëri dixhitale
Kabllor
DigitAlb (Shqipëri) 12
IPKO (Kosovë) 22

Brandi i këtij kanali përfshin një derrkuc maskotë që u modelua sipas shkronjave të emrit të kanalit. Emri dhe kolona zanore e kanalit janë bazuar në filmin e famshëm të animuar Ndodhitë e Çufos, i krijuar nga Kinostudioja Shqipëria e Re1982.

TransmetimetRedakto

Serialet e transmetuaraRedakto

 • Avatar: Mjeshtri i fundit i ajrit
 • Zebra Zigbi
 • Aventurat e Çakut dhe miqve te tij
 • BobSfungjeri Pantallon-Katrori
 • Zonjusha Zazi
 • Garfildi dhe shokët e tij
 • Enxhi Benxhi
 • Një pasdite në kopësht
 • Familja e Piratëve
 • Rroftë Mbreti Xhulian
 • Bota Magjike
 • Super Pse-ja
 • Tomi Dhe Xherri
 • Filmat e transmetuar
 • 101 dalmatët
 • 5 heronjtë e legjendave
 • Lego: Filmi i Batmanit
 • Elfi Gordon 1
 • Elfi Gordon 2
 • Miq Përgjithmonë
 • Në grackën e kohës
 • Përbindëshat e kutive
 • Zonja Merimangë dhe miqtë
 • Turbo
 • Milo shkon në Mars
 • Aventurat e arinjëve Gami
 • Alvini dhe ketrushat takohen me Frankenshtajnin
 • Animaniakët - Dëshira e Uakos
 • Arinjtë buni dhe roboti shkatërruesventurat e Tintinit. Sekreti i njëbrirëshit
 • Aventurat e Uillburnit
 • Princesha Mjelmë 3
 • Princesha Mjelmë 4
 • Xhin Xhini
 • Bazili miu detektiv
 • Mia dhe unë
 • Aventurat e Jeronim Stiltonit

ReferimeRedakto

 1. https://sq.kingofsat.net/pack-digitalb.php
 2. https://www.lyngsat.com/tvchannels/al/Cufo.html

Shiko edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto