Lluzhan është një vendbanim në komunën e Besianës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Llabucë.

Lluzhan
Llabucë
Fshat
Vendndodhja
Lluzhan is located in Kosova
Lluzhan
Lluzhan
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Besianë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 568 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 49′ 19″ Veri

21° 10′ 7″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto