Lodine (Lodìne) është komunë e ItalisëProvinca e Nuoros, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 7.7 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 884 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 339 banorë[1].

 Lodine
Qytet
Vendndodhja
 Lodine is located in Itali
 Lodine
 Lodine
40°08′53″V 9°13′08″L / 40.148°V 9.219°L / 40.148; 9.219Koordinatat: 40°08′53″V 9°13′08″L / 40.148°V 9.219°L / 40.148; 9.219
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Nuoros
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.7 km2
Lartësia 884 m (m.n.d.)
Popullsia 339 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08020
Prefiksi   0784
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

  •   Commons: Lodine – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale