Mamoiada (Mamujàda) është një komunë në Italiprovincën Nuoros, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 48.83 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 544 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 2.544 banorë[2].

Mamoiada
Mamoiada - Costume tradizionale (01).JPG
Population
 • Total2,544
Website Faqja e komunës

ReferimeRedakto

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Mamoiada – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale