Maq, (Italisht: Macchia Albanese) është një vend në fshatit të San Demetrio CoroneKalabrisëItali i cili është i banuar me arbëreshë.

Maq
Komunë
Vendndodhja
Maq is located in Itali
Maq
Maq

Koordinatat: 39°34′51″V 16°22′52″L / 39.58083°V 16.38111°L / 39.58083; 16.38111

Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Kalabria
Provinca Kozenca
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 413 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Koordinatat 39° 34′ 51″ Veri

16° 22′ 52″ Lindje

Faqja Zyrtare [1]