Merhamet (Shqip: Mëshira) është një serial televiziv dramatik turk i drejtuar nga Çağatay Tosun dhe i shkruar nga Mahinur Ergun.[1] Është përshtatur për televizion nga libri “Kahperengi” i Hande Altaylı. Ai tregon historinë e një vajze të quajtur Narin që nga viti 1996. Historia zhvillohet në një vend imagjinar të quajtur Jasllëhan. Jasllëhan tregohet si një rreth i Ballëkesirit. I përbërë nga 2 sezone, seriali përfundoi me episodin e tij të 44-të.

Merhamet
GjiniaDramë
Krijuar ngaHande Altaylı
Shkruar ngaMahinur Ergun
Regjia ngaÇağatay Tosun
LuajnëÖzgü Namal
İbrahim Çelikkol
Mustafa Üstündağ
Burçin Terzioğlu
Yasemin Allen
ShtetiTurqia Turqia
Gjuha në prodhimin origjinalTurqisht
Nr. i sezoneve2
Nr. i episodeve44
Prodhimi
ProdhuesiGül Oğuz
Kohëzgjatja95 minuta
Kompania e prodhimitMost Production
Transmetimi
Programi origjinalKanal D
Formati i pikturës576i (16:9 SDTV)
1080i (HDTV)
Formati i zëritStereo
Transmetimi i parë13 shkurt 2013
Transmetimi origjinal12 mars 2014
Lidhje të jashtme
Faqja e rrjetit

Aktorë dhe personazhet Redakto

Transmetimi Redakto

Sezoni Dita dhe Ora Epizodet Fillimi i sezonit Fundi i sezonit Programi
Data Audienca premierë
(vlerësimi)
Tarih Audienca final
(vlerësimi)
Sezoni i parë E mërkurë 20.00 19 13 shkurt 2013 5,65 19 qershor 2013 3,65 Kanal D
Sezoni i dytë E mërkurë 20.00 / 22.00 25 11 shtator 2013 3,35 12 mars 2014 (finalja) 4,48

Referime Redakto

  1. ^ "Merhamet" (në turqisht). Kanal D. Arkivuar nga origjinali më 9 shkurt 2015. Marrë më 17 shkurt 2013.