Muro: Nalet Olsun İçimdeki İnsan Sevgisine

film

Muro: Nalet Olsun İçimdeki İnsan Sevgisine është film komedi turk i vitit 2008 me regji të Zybejr Shashmas. Filmi, i cili u shfaq në publikim të përgjithshëm në të gjithë Turqinë më 5 dhjetor 2008, është filmi i tretë turk me përmasa më të larta turke të vitit 2008. Është një spin-off nga ekskluziviteti mediatik i Luginës së Ujqërve, bazuar në seritë televizive turke të të njëjtin emër duke përdorur personazhe nga seria vazhduese Lugina e Ujqërve Kurthi.[1]

Muro: Nalet Olsun İçimdeki İnsan Sevgisine

Viti 2008
Regjia Zybejr Shashmas
Prodhimi Raxhi Shashmas
Skenari Cüneyt Aysan
Bahadır Özdener
Raxhi Shashmas
Bazuar në
Në rolet kryesore Mustafa Üstündağ
Şefik Onatoğlu
Eray Türk
Selim Erdoğan
Bülent Şakrak
Evrim Alasya
Muzika J.P. Smadj & Cem Yıldız
Kinematografia Selahattin Sancaklı
Montazhi Kemalettin Osmanlı
Studioja kinematografike Pana Film
Shpërndarë nga
Data e daljes në kinema 5 dhjetor 2008
Kohëzgjatja 90 minuta
Shteti Turqi
Gjuha Turqisht
Vlerësimi
Buxheti
Fitimet
Paraprihet nga
Pasohet nga

PërmbledhjaRedakto

Muro dhe Çeto, sapo të liruar nga burgu, vendosin të kthehen në qytetin e tyre të lindjes për të filluar një revolucion bazik. Faza e parë e planit të tyre është të gjejnë dy vajza, të martohen dhe të fillojnë familjet e tyre për t'u bërë shembuj të mirë të revolucionarëve. Sidoqoftë, një surprizë i pret në qytetin e tyre të lindjes. Kreu i fshatit i martoi Muron dhe Çeton me dy gra ruse, ndërsa ata ishin në burg. Të dy tani duhet të kthehen në Stamboll për të gjetur gratë me të cilat ishin martuar dhe të marrin divorc nëse duan të realizojnë idealet e tyre. Por kur u kthyen në qytetin e madh, ata pengohen në një organizatë të paligjshme masive që ata kurrë nuk do të jenë në gjendje ta deshifrojnë.

LuajtënRedakto

Data e lëshimitRedakto

Data Vendi Renditja
5 dhjetor 2008 Turqia 2
4 dhjetor 2008 Gjermania 69
5 dhjetor 2008 Austria 7
4 dhjetor 2008 Holanda 14

ReferencatRedakto

  1. ^ "This week in theaters". Today's Zaman. 6 dhjetor 2008. Arkivuar nga origjinali origjinali më 8 tetor 2012. Marrë më 2010-02-24. Burimi ka parametra të panjohur: |coauthors= (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)