Muros (Mùros) është një komunë në Italiprovincën Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 11.23 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 305 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 852 banorë[2].

Muros
Muros - Panorama (01).JPG
Popullsia
 • Gjithsej852
{{{postal_code_type}}}
  07030
Faqja zyrtare Faqja e komunës

ReferimeRedakto

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016 Arkivuar 11 mars 2019 tek Wayback Machine

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Muros – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale