Nughedu San Nicolò

komunë italian

Nughedu San Nicolò (Nughèdu) është një komunë në Italiprovincën Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 67.89 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 577 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 819 banorë[2].

 Nughedu San Nicolò
Qytet
noform
Pamje nga Nughedu San Nicolò
Vendndodhja
 Nughedu San Nicolò is located in Itali
 Nughedu San Nicolò
 Nughedu San Nicolò
40°33′22″V 9°01′16″L / 40.556°V 9.021°L / 40.556; 9.021Koordinatat: 40°33′22″V 9°01′16″L / 40.556°V 9.021°L / 40.556; 9.021
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 67.89 km2
Lartësia 577 m (m.n.d.)
Popullsia 819 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   07010
Prefiksi   079
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


ReferimeRedakto

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtmeRedakto